II edycja konferencji pn.: „Razem tworzyMY Ekoświętokrzyskie"

Data opublikowania: 28 lutego 2023
II edycja konferencji pn.: „Razem tworzyMY Ekoświętokrzyskie"
II edycja konferencji pn.: „Razem tworzyMY Ekoświętokrzyskie"

Dnia 9 marca 2023 r., podczas XXIII Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH, odbędzie się II edycja konferencji pn.: „Razem tworzyMY Ekoświętokrzyskie". Motywem przewodnim tego wydarzenia jest gospodarka o obiegu zamkniętym (GOZ), w tym zagadnienia dotyczące innowacji, finansowania, jak również prawa.

Celem konferencji jest pogłębianie i ugruntowanie wiedzy, która odgrywa kluczową rolę w dążeniu do transformacji w kierunku GOZ, co z kolei jest niezmiernie ważne w odniesieniu do realizacji celów Europejskiego Zielonego Ładu. Podejście GOZ nierozerwalnie łączy się z rozwojem innowacyjności, tworzeniem nowych modeli biznesowych i zwiększaniem świadomości środowiskowej społeczeństwa, a w efekcie przyczynia się do podnoszenia konkurencyjności polskiej gospodarki. Aby temu sprostać niezwykle istotna jest współpraca pomiędzy społeczeństwem, administracją publiczną oraz środowiskiem naukowym i biznesem.

Konferencja „Razem tworzyMY Ekoświętokrzyskie" to spotkanie skierowane do wszystkich zainteresowanych tematyką ochrony środowiska, a w szczególności do przedsiębiorców oraz przedstawicieli administracji publicznej, przed którymi stoi szereg wyzwań wynikających z polityki środowiskowej Unii Europejskiej. Zielona transformacja wymaga przede wszystkim od gmin i przedsiębiorców wykonywania nowych obowiązków, które wiążą się z realizacją przedsięwzięć proekologicznych.

Do grona prelegentów zaproszono specjalistów z dziedziny biznesu, administracji, nauki oraz prawa, m.in.: z Instytutu Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN z Krakowa, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju z Warszawy oraz Klastra Gospodarki Odpadowej i Recyklingu – Krajowego Klastra Kluczowego. Uczestnicy wydarzenia będą mieli możliwość wysłuchania prelekcji dotyczących innowacyjnych rozwiązań oraz technologii z dziedziny ochrony środowiska, możliwych źródeł ich finansowania oraz aspektów prawnych z nimi związanych.

Podczas trwania XXIII Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH zapraszamy również do odwiedzenia punktu informacyjnego, gdzie pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach będą udzielali informacji w sprawach z dziedziny ochrony środowiska. Na wspólnym stoisku nie zabraknie także materiałów nt. zrealizowanego projektu RDI2CluB.

Aby wziąć udział w konferencji należy dokonać wcześniejszej rejestracji. ZAPRASZAMY!

 

Załączone pliki:

  • Program Konferencji

    Typ: pdf Rozmiar: 187.78 Kb Dodano: Pobrany: 235 razy

  • Zaproszenie

    Typ: pdf Rozmiar: 2.26 Mb Dodano: Pobrany: 250 razy